Zoeken

Marokko gaat fosfaat aan Ghana leveren

- Economie

Geschreven door Fouad Badel

Het Marokkaans fosfaatbedrijf OCP heeft een overeenkomst gesloten met de Ghanese regering voor de levering van fosfaatmeststoffen aangepast aan de behoeften van lokale bodems en gewassen.

De overeenkomst doelt erop de meststof- en agro-ecosysteem in Ghana te ontwikkelen schrijft het OCP in een verklaring.

De Marokkaanse groep en de Ghanese overheid zullen samenwerken om de waardeketen van kunstmest in het land te verbeteren en landbouwers van op maat gemaakte meststoffen te voorzien tegen betaalbare prijzen. Landbouwers zullen tevens aangepaste opleidingen krijgen.

Een ander onderdeel van de overeenkomst is de bouw van een fabriek in Ghana voor de productie van meststoffen die aangepast zijn aan de lokale vraag.

Lees meer

Groot-Brittannië wil seizoenarbeiders in Marokko aanwerven

Groot-Brittannië denkt reeds aan na de Brexit en overweegt om seizoenarbeiders uit niet EU-landen te laten komen voor de komende oogstperiodes.

Marokko: bouw grootste toren van Afrika begint volgende maand

De bouwwerken van de "Bank of Africa Tower", grootste toren van Marokko en Afrika, gaan op 1 november dit jaar van start in Rabat.

Marokko importeert gas uit Algerije en neemt controle gaspijpleiding over

De Algerijnse minister van Energie, Mustapha Guitouni, heeft enkele dagen geleden laten weten dat Marokko "de overeenkomst voor de import van Algerijnse gas gaat verlengen en de...

Nieuwe Japanse investering in Marokkaanse autosector (video)

De Japanse groep JTEKT Corporation heeft maandag de bouw gelanceerd van een nieuwe fabriek in Tanger. Het is de eerste vestiging van de groep in Afrika.

Marokkaanse fosfaatbedrijf OCP bouwt meststoffenfabriek in Ghana

De Marokkaanse groep OCP gaat in de komende maanden de bouw starten van een meststoffenfabriek in Ghana.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team