4 juli 2024 - 17:00 - Marokko
Ondanks de politieke spanningen tussen Algerije en Marokko blijft het koninkrijk een populaire vakantiebestemming voor Algerijnen. Zelfs beroemdheden als Cheb Khaled en Zinedine Zidane bezoeken het land regelmatig, terwijl artiesten als Faudel en Reda Taliani zelfs hebben gekozen om er zich te vestigen.
Volgens gegevens van de VN-organisatie voor toerisme hebben tussen 2018 en 2022 zo’n 300.000 Algerijnen Marokko bezocht, aanzienlijk meer dan het aantal Tunesische en Mauritaanse toeristen.
Lees ook: Vakantie Riyad Mahrez in Marokko zorgt voor ophef in Algerije
Deze cijfers tonen aan dat de pogingen van de Algerijnse regering om de banden tussen beide volkeren te verbreken, geen effect hebben. Algerijnse toeristen, waaronder bekende voetballers en zangers, blijven kiezen voor Marokko als vakantiebestemming.
Lees ook: Algerijnse voetballer Saïd Benrahma aangevallen na bezoek aan Marrakech
Casablanca is de favoriete stad onder Algerijnse toeristen, gevolgd door Marrakech, Agadir en Oujda. Hotels in deze steden zien een sterke toename in boekingen vanuit Algerije. Volgens bronnen zou het aantal Algerijnse toeristen in Marokko nog hoger liggen als de grenzen tussen beide landen niet gesloten waren.
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in