11 februari 2021 - 09:20 - Marokko
Uit een economisch rapport van de Directie Financiën en Externe Financiën (DTFE) van het Ministerie van Financiën, blijkt dat de elektriciteitsproductie in Marokko aan het einde van 2020 met 4,1% is gedaald. In 2019 produceerde het koninkrijk juist 17,2% meer elektriciteit dan in het voorgaande jaar.
De voornaamste reden voor de teruggelopen productie van elektriciteit is een afname van de vraag die wordt veroorzaakt door de coronavirus-pandemie. Uit het rapport van de DTFE, dat is gepubliceerd in januari 2020, blijkt dat de elektriciteitsproductie door de coronaviruspandemie met 4,1% is afgenomen ten opzichte van de productie van 2019.
De totale krimp van de productie van elektriciteit en drinkwater van de Staatsdienst voor Elektriciteit en Drinkwater (ONEE) komt voor 2020 uit op 13,8%. Uit de gegevens van ONEE blijkt dat de vraag naar normale elektriciteit in 2020 met 1,4% is afgenomen, en dat de afname van elektriciteit met zeer hoge spanning met 5,4% is gedaald in het afgelopen jaar. De vraag naar elektriciteit met een gemiddelde spanning is met 0,4% gedaald en ook het elektriciteitsverbruik van Marokkaanse staatsbedrijven is met 4,8% afgenomen.
Verder blijkt uit het DFTE-rapport dat de handel in elektriciteit met de buurlanden ook flink heeft geleden onder de coronacrisis. De handel in elektriciteit met Spanje en Algerije is vorig jaar met 125% gedaald. Wel is het zo dat Marokko in 2018 nog voor 2 miljard dirham aan energie vanuit Spanje heeft geïmporteerd, en dat het koninkrijk in 2019 is begonnen met de export van elektriciteit naar Spanje.
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens