Marokko krijgt 400 miljoen dollar van Saoedische fonds
De Saoedische Fonds voor Ontwikkeling heeft maandag 400 miljoen dollar aan Marokko verstrekt voor ontwikkelingsprojecten.
22 februari 2013 - 21:04 - Economie
Marokko en Koeweit hebben donderdag in Rabat een overeenkomst gesloten op grond waarvan Marokko 1,25 miljard dollar krijgt.
Abdelwahab Ahmad Al Badr, baas van de Koeweit Fonds voor Arabische Economische Ontwikkeling (KFAED), wordt de donatie verspreid over vijf jaar.
Het geld zal dienen voor de ontwikkeling van onderwijs, gezondheidszorg, huisvesting, landbouw, dammen en havens.
De donatie is een deel van de financiële hulp die Marokko was beloofd door de lidstaten van de Gulf Cooperation Council.
De KFAED financierde tot nu toe 37 ontwikkelingsprojecten in Marokko voor 1,3 miljard dollar.
Lees meer
De Saoedische Fonds voor Ontwikkeling heeft maandag 400 miljoen dollar aan Marokko verstrekt voor ontwikkelingsprojecten.
Etisalat heeft woensdag een bod gedaan voor de 53%-aandeel van Vivendi in Maroc Telecom. Etisalat, favoriete kandidaat, heeft er 8 miljard dollar voor over.
Marokko heeft deze week een donatie van 1,86 miljard dirham van de Europese Unie ontvangen. Het geld moet dienen voor ontwikkelingsprojecten.
De Islamitische Ontwikkelingsbank heeft een lening van 2,5 miljard dirham verstrekt aan Marokko.
De Koeweit Fonds voor Arabische Economische Ontwikkeling (KFAED) heeft aan Marokko 89 miljoen dollar geleend voor zijn hogesnelheidstrein dat tegen 2015 Tangier en Casablanca...