19 december 2017 - 21:40 - Economie
De Marokkaanse autoriteiten onderhandelen momenteel met Airbnb om een belasting in te voeren op overnachtingen die via de huizenverhuursite in het koninkrijk worden geboekt.
Volgens bronnen van Medias24 willen de autoriteiten met de maatregel een fiscale billijkheid waarborgen, maar ook de kwaliteit van de woningen beter controleren.
Er werd nog geen definitief besluit genomen maar waarschijnlijk zal er worden gekeken naar wat er in Europa wordt gedaan, aldus dezelfde bronnen.
Cijfers van Airbnb tonen aan dat tussen september 2016 en september 2017 bijna 300.000 toeristen via de website een privé-woning in Marokko hebben gehuurd.
Marokko is daarmee de tweede populairste bestemming van Airbnb in Afrika na Zuid-Afrika waar 651.000 mensen een vakantiewoning huurden via het online platform.
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!
Techgigant Xiaomi vestigt zich in Marokko
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul