19 december 2017 - 21:40 - Economie
De Marokkaanse autoriteiten onderhandelen momenteel met Airbnb om een belasting in te voeren op overnachtingen die via de huizenverhuursite in het koninkrijk worden geboekt.
Volgens bronnen van Medias24 willen de autoriteiten met de maatregel een fiscale billijkheid waarborgen, maar ook de kwaliteit van de woningen beter controleren.
Er werd nog geen definitief besluit genomen maar waarschijnlijk zal er worden gekeken naar wat er in Europa wordt gedaan, aldus dezelfde bronnen.
Cijfers van Airbnb tonen aan dat tussen september 2016 en september 2017 bijna 300.000 toeristen via de website een privé-woning in Marokko hebben gehuurd.
Marokko is daarmee de tweede populairste bestemming van Airbnb in Afrika na Zuid-Afrika waar 651.000 mensen een vakantiewoning huurden via het online platform.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?