17 september 2019 - 12:30 - Wereld
Vier Marokkanen worden door de Amerikaanse autoriteiten gezocht voor hun banden met de terroristische organisatie Daesh.
De vier mannen werden opgenomen in de lijst van gevaarlijkste terreurverdachten wereldwijd voor hun vermeende deelname aan de aanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016.
Zowel hun verplaatsingen als alle financiële transacties die ze zouden kunnen verrichten worden nauw in het oog gehouden. De maatregelen tegen de vier mannen volgen op een nieuw rapport van de Amerikaanse autoriteiten op basis van gegevens van de CIA en de FBI.
Anas El Aboubi die zich in 2013 bij Daesh aansloot en in Syrië verblijft, is de eerste Marokkaanse verdachte op de lijst. De man radicaliseerde in 2012 en was in Italië een bekende rapper die als MS Khalifa door het leven ging.
Een tweede Marokkaanse verdachte is Abdallah Hamch die zich "Abu Suleiman de Fransman" laat noemen. Hij is de leider van de militie "Tarek Ibn Zyad" van Daesh en heeft 300 buitenlandse strijders onder zijn orders staan. Hij zou onder meer de aanslagen van 3 november 2015 in Parijs hebben helpen plannen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren