12 november 2011 - 13:00 - Marokko
De doorreis van personen en voertuigen aan de grens van Sebta met Marokko, daalde met meer dan 50% sinds maandag, vanwege Eid Al Adha gevierd op 7 november, aldus de grensautoriteiten aan het Spaans persbureau EFE.
De grens van Sebta met Marokko heeft normaal gesproken een dagelijks verkeer van 20.000 personen en 2500 voertuigen, maar sinds maandag is dit aantal sterk gedaald. Marokkanen vertegenwoordigen ±95% van de in-en uitgangen van de enclave.
Deze feestdagen in Marokko resulteren niet in een vermindering van de grenscontroles van de enclave, vermits vele sub-Saharianen profiteren van deze periode om te proberen in Sebta binnen te dringen langs de zee, zegt de Guardia Civil.
Dinsdag werd één van deze pogingen geleid door meer dan 40 sub-Saharianen, afgebroken door de Guardia Civil. Dezelfde dag werden twintig illegale immigranten onderschept aan boord van vier boten op zee, meldt de Spaanse krant ABC.
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie