12 juni 2015 - 00:15 - Wereld
De Spaanse politie heeft donderdag 77 mensen opgepakt die ervan worden verdacht ruim 200 schijnhuwelijken te hebben georganiseerd. Meerdere Marokkanen behoren tot de verdachten.
Marokkanen, Egyptenaren en Dominicanen die een schijnhuwelijk wilden aangaan om een verblijfsvergunning te verkrijgen, betaalden tussen 800 en 3000 euro aan het netwerk.
De organisatie werd gerund door mensen die de administratieve procedures in Spanje perfect kenden, aldus de Spaanse politie in een verklaring. Het netwerk zorgde voor alles. De leden vonden een Spaanse partner en zorgden voor alle administratieve aspecten. De huwelijken werden in verschillende gemeenten van Madrid geregistreerd.
De politie kreeg in 2014 vermoedens over het bestaan van het netwerk nadat werd ontdekt dat meerdere illegale migranten dezelfde postadressen gebruikten in Guadalix de la Sierra en Collado Villalba.
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren