Luchtaanval Libië: dodental stijgt, zeven Marokkanen omgekomen
Het aantal Marokkaanse slachtoffers van de luchtaanval op een vluchtelingencentrum in Tajoura bij Tripoli in Libië is toegenomen volgens het consulaat van Marokko in Tunis.
- Wereld
De lichamen van de Marokkaanse slachtoffers van het bombardement op een vluchtelingencentrum in Tajoura nabij Tripoli in Libië, zullen naar Marokko worden gerepatrieerd.
Volgens een Marokkaanse diplomatieke bron werden repatriëringsprocedures gestart voor de zeven Marokkanen die bij de aanval omkwamen, maar ook voor de tien Marokkanen die gewond raakten.
De repatriëring van de slachtoffers zal onder toezicht van het consulaat van Marokko in Tunis gebeuren.
Volgens het consulaat werd tevens de identiteit van de slachtoffers bevestigd en werden hun families in Marokko op de hoogte gebracht. De administratieve procedure is vrij lang. Het wordt voor de families dus nog even wachten om hun kinderen te begraven.
Drie Marokkanen worden tevens nog vermist. De slachtoffers die de aanval overleefden zouden slechts lichte verwondingen hebben opgelopen.
Lees meer
Het aantal Marokkaanse slachtoffers van de luchtaanval op een vluchtelingencentrum in Tajoura bij Tripoli in Libië is toegenomen volgens het consulaat van Marokko in Tunis.
Twee Marokkanen zijn afgelopen zondag dood aangetroffen in de regio van Nimes in Frankrijk. Beiden zouden zijn geliquideerd.
Onder de zeven Marokkanen die omkwamen bij de luchtaanval op een vluchtelingencentrum nabij Tripoli in Libië, bevindt zich een 26-jarige jongeman uit Beni Mellal.
Bij een luchtaanval op een vluchtelingencentrum in het Libische Tajoura bij Tripoli zijn dinsdag 44 mensen omgekomen. Onder hen bevinden zich zeker één Marokkaan en één Tunesiër.
Ruim 3500 migranten waaronder tientallen Marokkanen, verkeren in gevaar in opvangcentra voor migranten in het zuiden van Tripoli, waar een gewapend conflict woedt.