IS misbruikt Marokkanen voor zelfmoordaanslagen
Tientallen Marokkanen werden door de terroristische groepering Daesh aangeworven om zelfmoordaanslagen in Syrië en Irak te plegen.
27 december 2011 - 09:30 - Wereld
Meerdere gevallen van executies van Marokkanen schuldig bevonden van terrorisme in Irak werden in de afgelopen weken gemeld. De informatie werd nochtans ontkend door de Iraakse regering.
Ondervraagd over de executie van Marokkaanse gevangenen, heeft Hazem Youssoufi, de Iraakse ambassadeur in Rabat, vorige week donderdag het bestaan van dergelijke gevallen ontkend.
De diplomaat betreurde wat hij een gerucht noemde, en zei dat slechts twee Marokkanen ter dood zijn veroordeeld in Irak. Een derde Marokkaan heeft zijn doodvonnis zien terugbrengen naar levenslang.
In totaal zijn er volgens Hazem Youssoufi negen Marokkanen gevangen in Irak. Twee van hen zijn nog niet berecht.
Lees meer
Tientallen Marokkanen werden door de terroristische groepering Daesh aangeworven om zelfmoordaanslagen in Syrië en Irak te plegen.
De visumplicht die opgelegd werd door de CNT aan Marokkanen die Libië willen bezoeken sinds november, zou binnenkort kunnen geannuleerd worden volgens de Libische minister van...
Twee jonge Marokkanen waren op slag dood en een derde raakte ernstig gewond bij een auto-ongeluk zaterdag in de buurt van de Calahorra, regio La Rioja, Spanje.
Marokkanen in België maken het meest gebruik van schijnhuwelijken om hun situatie te regulariseren, aldus statistieken van de Belgische dienst voor vreemdelingenzaken.
Mohamed Ilouchen, een Marokkaan veroordeeld tot de doodstraf in Irak, wordt al zeven jaar vastgehouden in afwachting van zijn executie.