13 november 2017 - 16:10 - Marokko
Tijdens een debat in het Marokkaans parlement over de begroting van het ministerie van Binnenlandse zaken werden zorgwekkende gegevens bekendgemaakt over het aantal vrouwen die zich samen met hun kinderen bij Daesh hebben aangesloten.
Volgens minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken vertrokken 293 Marokkaanse vrouwen naar het Syrisch-Iraaks conflictgebied met 391 kinderen. Hoeveel naar Marokko zijn teruggekeerd is niet bekend.
Sinds 2015 werden in Marokko tevens 48 terreurcellen opgerold, waarvan 23 in 2014, 15 in 2016 en 10 sinds begin dit jaar, aldus de minister. In totaal sloten 1669 Marokkanen zich bij terroristische organisaties aan waaronder 929 bij Daesh.
De bewindsman gaf ook aan dat naast het Centraal Bureau voor Justitiële Onderzoeken (BCIJ) ook het leger werd ingezet om het terrorisme te bestrijden.
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht