Zoeken

Marokkaanse regering ontkent einde subsidie gas, suiker en bloem

- Economie

Geschreven door Laila A.

Het Marokkaanse ministerie van Algemene zaken en Bestuur heeft vrijdag de geruchten ontkend over de afschaffing van de subsidie op bloem, gas en suiker.

In een verklaring stelt de de afdeling dat de « regering ijvert voor de sociale cohesie en strijdt tegen de armoede om de koopkracht te behouden van de armste sociale klassen, dit door middel van een efficiënt beheer van de bronnen, waaronder degenen die zullen worden gecreëerd na de hervorming van het compensatiefonds ».

Het ministerie ontkent niet dat er over een afschaffing van de subsidies op enkele producten wordt nagedacht. De regering heeft volgens het ministerie echter nog niet definitief besloten hoe de hervorming zal worden uitgevoerd, wat pas zal gebeuren na een diepgaande dialoog met de verschillende partners.

Lees meer

Marokko stopt subsidie op suiker

Vanaf 2016 zal de subsidie op suiker in Marokko geleidelijk aan worden afgeschaft. Dat laat Premier Abdelilah Benkirane zelf weten.

Marokko stopt subsidie op gas, tarwe en suiker

Na benzine zullen ook de subsidies op gas suiker en tarwe worden afgeschaft in Marokko. De maatregel wordt eind dit jaar ingevoerd.

Coca Cola blijft in Marokko ondanks einde suikersubsidie

Coca Cola heeft in een verklaring berichten over het vertrek van de groep uit Marokko vanwege het einde van de subsidie op suiker ontkend.

Belgische minister niet naar Marokko door druk Spaanse regering

De Spaanse regering zou ervoor hebben gezorgd dat een handelsmissie van de Vlaams minister-president Geert Bourgeois en de Catalaans president Carles Puigdemont in Marokko werd...

Marokko: subsidie op gas verdwijnt in 2020

Het is officieel. Marokkanen zullen vanaf 2020 hun gasflessen veel duurder betalen. De regering wenst tegen dan een einde te maken aan de subsidie op gas.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team