1 juni 2015 - 23:30 - Marokko
Mohamed Kandil, rechter in Laayoune, werd onlangs geschorst voor het "schenden van de ethiek". De man vindt de beslissing onrechtvaardig en wil van zijn Marokkaanse nationaliteit afzien.
Kandil had in december vorig jaar met de nodige bewijzen de griffier en de voorzitter van de rechtbank van eerste aanleg in Laayoune van verduistering beschuldigd.
Hij ontsnapte kort daarop aan een moordpoging en werd uit zijn ambt ontzet. "Ik werd als Marokkaanse burger gediscrimineerd. Ik werd geschorst omdat ik de corruptie aan de kaak heb gesteld. Mijn waardigheid en eer werden geschonden. Ik ga daarom schriftelijk vragen om afstand te mogen nemen van mijn Marokkaanse nationaliteit", aldus de rechter op zijn Facebook.
Op Mohamed Kandil’s Facebook werd onlangs ook een bericht gepubliceerd waarin hij schreef dat hij geen trouw meer zweerde aan Koning Mohammed VI. Kandil stelde toen echter dat zijn account was gehackt.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht