4 december 2017 - 20:10 - Wereld
Abdelkader Hakkou zal zijn bezoek aan België niet snel vergeten. De Marokkaanse professor die bij de ULB universiteit werd verwacht, werd na zijn aankomst in Charleroi vrijdag opgepakt en naar een gesloten centrum in Steenokkerzeel gestuurd.
Hakkou, vice-voorzitter van de Mohammed Ie universiteit in Oujda, werd pas zondag weer vrijgelaten. Hij voelt zich beledigd en stelt een hele nacht op een ijzeren stoel te hebben gewacht.
De professor werd gearresteerd omdat zijn papieren niet in orde waren. Hij zou geen bewijs hebben kunnen leveren van de financiering van zijn verblijf in België. De ULB-universiteit in Brussel bevestigde het verblijf van Abdelkader Hakkou te financieren en deed beroep op een advocaat om hem uit het asielzoekerscentrum te krijgen.
Abdelkader Hakkou werd uiteindelijk vrijgelaten dankzij de bemiddeling van Mohamed Ameur, ambassadeur van Marokko in België.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots