Abdelkader Hakkou zal zijn bezoek aan België niet snel vergeten. De Marokkaanse professor die bij de ULB universiteit werd verwacht, werd na zijn aankomst in Charleroi vrijdag opgepakt en naar een gesloten centrum in Steenokkerzeel gestuurd.
Hakkou, vice-voorzitter van de Mohammed Ie universiteit in Oujda, werd pas zondag weer vrijgelaten. Hij voelt zich beledigd en stelt een hele nacht op een ijzeren stoel te hebben gewacht.
De professor werd gearresteerd omdat zijn papieren niet in orde waren. Hij zou geen bewijs hebben kunnen leveren van de financiering van zijn verblijf in België. De ULB-universiteit in Brussel bevestigde het verblijf van Abdelkader Hakkou te financieren en deed beroep op een advocaat om hem uit het asielzoekerscentrum te krijgen.
Abdelkader Hakkou werd uiteindelijk vrijgelaten dankzij de bemiddeling van Mohamed Ameur, ambassadeur van Marokko in België.
Kinderen onder 10 jaar die in Syrië geboren zijn van Belgische ouders die zich bij Daesh hebben aangesloten, zullen systematisch toestemming krijgen om naar België terug te keren.
België heeft opnieuw geweigerd om Marokko op de lijst van "veilige landen" te zetten. Het besluit werd afgelopen vrijdag tijdens een ministerraad genomen.
De ambassade van Marokko in Brussel heeft in een verklaring op de uitspraken van de Belgische staatssecretaris voor Asiel en Migratie over de mensenrechten in het koninkrijk...