24 juli 2018 - 17:50 - België
Kaoutar Fal is terug in Marokko. De vrouw werd door de Belgische autoriteiten van spionage voor de Marokkaanse geheime dienst verdacht.
Het vertrekt van Kaoutar Fal werd door haar advocaat aan Belgische media bevestigd. "Mevrouw Fal heeft besloten om het Belgisch grondgebied te verlaten en heeft een vlucht naar Marokko geboekt.", aldus de raadsman volgens wie ze "vrijwillig is vertrokken" en dus niet België werd uitgezet.
Kaoutar Fal werd in het gesloten centrum 127 bis in Steenokkerzeel vastgehouden in afwachting van haar uitwijzing. Ze werd uiteindelijk vrijgelaten nadat de rechtbank oordeelde dat ze illegaal werd vastgehouden.
De Dienst Vreemdelingenzaken eiste haar uitzetting naar Marokko omdat ze "een gevaar vormde voor de nationale veiligheid". Ze was een eerste keer op 29 mei gearresteerd en terug vrijgelaten alvorens opnieuw te worden aangehouden.
Kaoutar Fal stelt geen spionne te zijn maar een zakenvrouw en voorzitster van meerdere verenigingen.
Lees meer
Kaoutar Fal werd in juli vorig jaar door België uitgezet op verdenking van spionage voor Marokko. De jonge vrouw ontkent dat en heeft besloten om de Belgische staat te...
Kaoutar Fal wordt in België vastgehouden op verdenking van spionage. De Belgische autoriteiten verdenken haar ervan voor de Marokkaanse inlichtingendienst te werken en hebben...
De Belgisch Marokkaanse "Zwarte weduwe van de jihad", Malika El Aroud wordt in België vastgehouden in een gesloten centrum in afwachting van haar uitzetting naar Marokko.
Een 32-jarige Belgische Marokkaan zou door de politie tijdens zijn vakantie in Marokko zijn gearresteerd wegens terrorisme.
Koning Mohammed VI heeft Koning Filip van België en zijn vrouw Konining Mathilde gefeliciteerd naar aanleiding van de Belgische nationale feestdag op 21 juli.
De broer van Salah Abdeslam wordt in België vervolgd voor vertrouwensmisbruik. Een procedure werd in maart dit jaar tegen hem gestart.
Twee verdachten zijn in België door de politie opgepakt voor de mishandeling en verminking van een jonge moslima begin deze week.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft België tot een boete van 1000 euro veroordeemd omdat een vrouw met een hoofddoek uit een rechtbank werd gestuurd.
Wafi Kajoua wordt sinds medio juni in de gevangenis van Nador vastgehouden. De Belgisch-Marokkaanse sympathisant van de Hirak beweging is maandag in hongerstaking gegaan.
Een jonge moslima is maandagavond in het Belgische Anderlues in de provincie Henegouwen, door twee onbekenden mishandeld en verminkt.