Zoeken

Marokkaanse miljardair heeft monopolie op ghassoul

23 mei 2013 - 21:00 - Economie

Geschreven door Laila A.

De PJD-groep in het Parlement wil dat er concurrentie komt op ghassoul-exploitaties in Marokko, dat sinds 50 jaar in handen is van de familie Sefrioui.

Belaïd Aloullal verdedigde dinsdag in het Parlement, een rationele exploitatie van de 27.000 hectare ghassoul-grond in de regio van Boulemane. De PJD-lid gelooft dat het de Marokkaanse economie ten goede zou komen, als een bedrijf onder staatstoezicht werd ingezet, om ghassoul te exploiteren.

Sinds 1960 gebeurt de ghassoul-exploitatie volledig buiten de controle van de staat. Vriendjespolitiek en allerlei geknoei zijn hier de oorzaak van. Vooral de lokale bevolking van Boulemane lijdt eronder.

Aziz Rebbah, minister van Vervoer en Uitrusting, beloofde een einde te maken aan het monopolie van de familie Sefrioui. In september wordt een aanbesteding uitgeschreven. De winnaars zullen zich moeten onderwerpen aan een strenge controle van hun activiteit.

Ghassoul is een minerale klei dat enkel in Marokko wordt gewonnen. Het is een natuurlijk reinigend product dat veel wordt gebruikt in cosmetica.

Lees meer

Schoonheidsgeheimen van Marokkaanse vrouwen

Marokkaanse vrouwen staan wereldwijd bekend om hun schoonheidsrituelen. Een van de meest beroemde schoonheidsmiddelen is zonder twijfel arganolie. Maar vrouwen in Marokko kennen...

Drie miljard dirham voor olie-exploratie in Marokko

Marokko heeft dit jaar 3 miljard dirham aan investeringen voorzien voor olie-exploratie. Dat vertelde Fouad Diouri, minister van Energie, Mijnen, Water en Milieu.

Minister spreekt Tarifit in Parlement Marokko

Minister Houcine El Ouardi van Gezondheid, heeft tijdens een formele uitwisseling in het Parlement, in het Tarifit gesproken, een primeur in Marokko.

Koeweitse Zaïn wil Inwi in handen krijgen

De Koeweitse telecommunicatiegroep Zaïn, dat 15,5% belang in de Marokkaanse telecomoperator Inwi bezit, wil haar aandeel in de groep verhogen.

Marokko wil 6 miljard onbetaalde belastingen invorderen

Regering Benkirane gaat campagne voeren om 6 miljard dirham onbetaalde belastingen uit 2012 in te vorderen. Zowel bedrijven als particulieren zijn betrokken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team