21 december 2024 - 10:30 - Marokko
Een lid van de Marokkaanse Koninklijke Garde is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf voor het mishandelen van een politieagent in Rabat.
Volgens een politiebron vond het incident plaats op dinsdag 11 december. Een motoragent probeerde een motorrijder te stoppen die verdacht werd van het aanpassen van zijn voertuig en weigerde mee te werken aan een verkeerscontrole. De verdachte, vriend van de motorrijder én lid van de Koninklijke Garden, kwam tussenbeide en viel de agent fysiek en verbaal aan. De agent liep daarbij een gebroken tand op.
Lees ook: Politieagent door collega doodgeschoten tijdens antidrugsactie in Marokko
Het incident, waarvan vorige week beelden op sociale media werd verspreid, toont een worsteling tussen de verdachte en de agent. Het lid van de Koninklijke garde werd uiteindelijk gearresteerd en in bewaring geplaatst. De motorrijder werd onder voorwaarden vrijgelaten.
Lees ook: Marokko: baas koninklijke garde verliest job door coronavirus
De officier van justitie beschuldigde de verdachte van het beledigen van een ambtenaar, geweldpleging tegen een ambtenaar in functie, weerspannigheid, het maken van opnames zonder toestemming met het oog op schending van de privacy en smaad, en het niet opvolgen van aanwijzingen.
Vijf hectare luxe: Jamel Debbouze’s paradijselijke villa in Marrakesh
Algerije beschuldigt Marokko van aansturen protesten GenZ213
GenZ212 trotseert politie: Marokkaanse jeugd eist "ziekenhuizen, geen stadions"
Recordinstroom euro’s veroorzaakt crisis, onrust bij Marokkaanse banken
Twintig burgemeesters op non-actief: Marokkaanse corruptie hard aangepakt
Blessuregolf treft Marokko, WK-kwalificatie onder druk
GenZ212 trotseert politie: Marokkaanse jeugd eist "ziekenhuizen, geen stadions"
Twintig burgemeesters op non-actief: Marokkaanse corruptie hard aangepakt
Blessuregolf treft Marokko, WK-kwalificatie onder druk
Marokko zet Algerije onder druk in VN: "Kom aan de rondetafel"
Tip inlichtingendienst Marokko leidt tot arrestatie Franse drugscrimineel
Souk 2.0: Marokko investeert in moderne markten
Drugsbaron Moussa opgepakt na pronkhuwelijk in Nador
Hammam, Marokkaans symbool, verdwijnt