28 december 2019 - 12:50 - Marokko
Omar Radi, Marokkaanse journalist en mensenrechtenactivist, is donderdag door de politie gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen na een bericht op Twitter.
De bekende journalist had in zijn bericht een besluit van de justitie aan de kaak gesteld. Hij werd kort na zijn arrestatie voor de procureur geleid die zijn voorlopige inhechtenisneming beval.
Said Benhammani, de advocaat van Omar Radi, stelt dat hij voor de rechtbank van eerste aanleg in Casablanca een voorwaardelijke vrijlating heeft gevraagd voor zijn cliënt maar dat de rechter weigerde. De volgende zitting staat op 2 januari gepland.
Omar Radi wordt vervolgd op basis van artikel 263 van het Marokkaanse wetboek van strafrecht voor laster tegen een magistraat. Hij riskeert daarvoor maximaal één jaar gevangenisstraf.
De 33-jarige journalist had in april dit jaar het vonnis tegen de Hirak activisten op sociale media veroordeeld. Zijn arrestatie zorgt voor veel ophef in Marokko en werd reeds door Verslaggevers zonder grenzen aan de kaak gesteld.
Lees meer
Honderden mensen hebben zaterdag in Rabat gedemonstreerd om de vrijlating van Omar Radi te eisen. De journalist werd gearresteerd en aangeklaagd voor laster tegen een rechter.
Koning Mohammed VI en meerdere hoge verantwoordelijken zouden ontevreden hebben gereageerd op de arrestatie van de Marokkaanse journalist Omar Radi.
Omar Radi verscheen donderdag voor het eerst voor de rechter. Tijdens de zitting werd besloten om de zaak tot maart dit jaar uit te stellen.
Omar Radi is dinsdag voorwaardelijk vrijgelaten op bevel van de onderzoeksrechter van de rechtbank van eerste aanleg van Ain Sebaa in Casablanca.
Prins Moulay Hicham heeft in een bericht op Facebook gereageerd op de arrestatie van de Marokkaanse journalist Omar Radi.
Omar Radi, bekende Marokkaanse journalist en mensenrechtenactivist, is woensdag gearresteerd op vraag van de procureur des Konings bij het hof van beroep in Casablanca.
Omar Radi, Marokkaanse journalist die reeds een gevangenisstraf van zes jaar uitzit voor "spionage en verkrachting", is donderdag tot een nieuwe voorwaardelijke celstraf van...
Moul Kaskita, een bekende Marokkaanse YouTuber, is donderdag tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens laster tegen Koning Mohammed VI.
Een Marokkaanse scholier is afgelopen donderdag tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld na op sociale media een bericht te hebben gedeeld met de woorden van omstreden liedje...
Een Bahreinse journalist zou na zijn ontmoeting met een jonge Marokkaanse vrouw in oktober vorig jaar, het slachtoffer zijn geweest van chantage.