Deze shirt is niet van de Islamitische staat
Marokkaanse artiest Mohamed Rochdi heeft een shirt ontworpen met een logo dat veel gelijkt op dat van de terreurbeweging Daesh, maar dan met een ander slogan!
13 januari 2016 - 16:30 - Marokko
De Marokkaanse imam van de moskee van Bordeaux in Frankrijk wordt door de terreurbeweging Daesh met de dood bedreigd.
Tareq Oubrou zou herhaaldelijk op een website van de terreurbeweging zijn bedreigd. Volgens Radio France Bleu weigert hij echter politiebescherming. De imam vertikt het om bang te zijn en Daesh voldoening te geven. Ook mag Frankrijk zich volgens hem "niet kwetsbaar tonen" en wil hij niet dat de staat voor zijn bescherming betaalt.
"We moeten niet toegeven aan angst. We moeten leren leven met het risico om deze angst die de terroristen ons willen laten voelen, te bestrijden. Mijn Geloof beschermt me", aldus Tareq Oubrou.
De Marokkaanse imam is politiek en sociaal zeer actief in Bordeaux. Hij nam onlangs het initiatief van de oprichting van het actiecentrum Capri tegen radicalisering.
Lees meer
Marokkaanse artiest Mohamed Rochdi heeft een shirt ontworpen met een logo dat veel gelijkt op dat van de terreurbeweging Daesh, maar dan met een ander slogan!
Een imam in Salé is in opspraak gekomen na een opmerkelijke vrijdagpreek over de aardbeving van begin vorige week in het noorden van Marokko.
Marokko gaat samen met Frankrijk deelnemen aan een nieuwe Amerikaanse militaire coalitie om Daesh in Libië te bestrijden.
De terreurbeweging Daesh heeft opgeroepen tot de moord op Tareq Oubrou, imam van de moskee van Bordeaux in Frankrijk, bekend vanwege zijn reformistische ideeën.
De Marokkaanse raad van Ulema gaat onderzoek doen naar de uitspraken van een imam in Salé over de oorzaken van de aardbeving van eind januari in het noorden van Marokko.