12 april 2018 - 11:20 - Gemeenschap
YouTube werd dinsdag het slachtoffer van een groep hackers van Marokkaanse afkomst. Populaire muziekvideo’s werden massaal gehackt.
Met hun actie wilden de hackers de Palestijnse kwestie steunen. Liedjes van ondermeer Damso, Post Malone, Vald, Katy Perry, Adele, Calvin Harris, Maroon 5, Daddy Yankee en Drake werden gehackt. Allen werden door muziekvideoplatform Vevo geplaatst.
Vooral de verdwijning van het liedje "Despacito" van Luis Fonsi, die over een maand in Rabat zal zijn voor het Mawazine festival, zorgde voor controverse. Het is namelijk de meest bekeken clip op YouTube met ruim 5 miljard views.
Google, moederbedrijf van YouTube, heeft de clips terug online gezet. Het blijft een moeilijke klap voor het platform dat vorige week het slachtoffer was van een schietpartij waarbij drie mensen gewond raakten.
Jamal Ben Saddik zegt gevecht tegen Rico Verhoeven af
Film Wahid Sanouji op internationaal filmfestival in India
Marokkaans-Belgisch gemeenteraadslid slachtoffer racisme in trein
Marokkanen geven de voorkeur aan China boven de Verenigde Staten
Algerije weigert studenten met vlucht Royal Air Maroc te repatriëren
Koning Mohammed VI stelt voorwaarden aan zijn reis naar Israël
Noodkreet kind uit Douar Tamarnoute gaat viraal (video)
Advocate ontvoerd en bestolen in Temara
Marokkaanse hulpdiensten door slecht weer te laat, zwangere vrouw overleden
Brein aanslagen Casablanca krijgt 25 jaar gevangenisstraf
Getrouwde Marokkaanse gearresteerd vanwege buitenechtelijke affaire
Marokkaanse jongeren krijgen schadelijke seksuele voorlichting
Marokko: celstraf voor verkrachter die weigert met slachtoffer te trouwen
Lichaam dakloze Marokkaan gevonden in uitgebrande auto