9 juli 2024 - 06:00 - Economie
De Marokkaanse dirham is in waarde gedaald ten opzichte van de euro en de Amerikaanse dollar. Volgens Bank Al-Maghrib verloor de dirham in de week van 27 juni tot 3 juli 0,93% tegenover de euro en 0,16% tegenover de dollar.
In deze periode vonden er geen veilingen plaats op de valutamarkt, meldt Bank Al-Maghrib in haar wekelijkse bulletin. Op 28 juni bedroegen de officiële reserves 366,1 miljard dirham, een daling van 0,1% op weekbasis en een stijging van 5,8% op jaarbasis.
Lees ook: Marokko zet belangrijke stap in flexibilisering dirham
Op de interbancaire markt bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume 5,2 miljard dirham en de interbancaire rente was gemiddeld 2,75%. Het wekelijkse handelsvolume daalde van 1,5 miljard dirham naar 888,9 miljoen dirham, voornamelijk op de centrale aandelenmarkt.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?