22 september 2024 - 20:30 - Marokko
De Marokkaanse dirham is in waarde gestegen ten opzichte van de Amerikaanse dollar, maar heeft terrein verloren ten opzichte van de euro in de periode van 12 tot 18 september 2024. Dit blijkt uit gegevens van Bank Al-Maghrib.
De dirham apprecieerde met 0,23% ten opzichte van de dollar, maar deprecieerde met 0,58% ten opzichte van de euro. Gedurende deze periode vonden er geen aanbestedingen plaats op de valutamarkt, aldus Bank Al-Maghrib in haar wekelijkse bulletin.
Lees ook: Marokkaanse dirham verliest waarde, euro en dollar sterker
Op 13 september bedroegen de officiële reserves 366,1 miljard dirham, een stijging van 0,6% op weekbasis en 2,5% op jaarbasis.
Op de interbancaire markt bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume 2,5 miljard dirham, terwijl de interbancaire rente stabiel bleef op 2,75%.
Lees ook: Marokkaanse dirham in de lift
Op de beurs steeg de MASI-index met 1,2%, waarmee de winst sinds het begin van het jaar op 16,5% uitkomt. Deze ontwikkeling is voornamelijk te danken aan stijgingen in de sectoren vastgoed (+3,5%), banken (+1,2%) en bouw en bouwmaterialen (+1,9%).
Het wekelijkse handelsvolume bedroeg 481 miljoen dirham, tegenover 1,3 miljard dirham een week eerder, voornamelijk gerealiseerd op de centrale aandelenmarkt.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project