19 september 2022 - 19:00 - Sport
De jonge Marokkaanse bergbeklimster Nawal Sfendla heeft haar nieuwe uitdaging met succes aangegaan. Zij is erin geslaagd de 8163 meter hoge top van Manaslu in het Himalayagebergte te beklimmen, de zevende hoogste top van Nepal.
Nawal Sfendla zet haar avontuur voort om de zeven hoogste toppen ter wereld te beklimmen. Ze heeft nu de 8163 meter hoge top van Manaslu beklommen. Eerder beklom ze de 5895 meter hoge Kilimanjaro, een slapende vulkaan in Tanzania, in zes dagen. Zij beklom ook de Acocagua in Argentinië, de hoogste berg van Amerika, de 5642 meter hoge Elbrus in Rusland, de hoogste en belangrijkste berg van Rusland en Europa, en de toppen van Marokko, die meer dan 4000 meter hoog zijn.
Lees ook: Marokkaanse bergbeklimster voltooit "uitdaging seven summits"
Volgens haar verklaring aan Morocco World News maakt dit haar "wellicht de jongste Marokkaanse vrouw ter wereld die deze berg heeft beklommen". Op haar Instagram-account met meer dan 50.000 volgers heeft de Marokkaanse klimster haar reis stap voor stap en dag voor dag gedocumenteerd. Ze werd gesteund en aangemoedigd in elke fase van het avontuur. "Het was erg moeilijk en eng, maar de steun en het advies van anderen duwt je om door te gaan. Het was een prachtige ervaring," zegt de jonge klimster tevreden.
Lees ook: Jongste Marokkaanse ooit op top Kilimandjaro
Het ultieme streven van Nawal Sfendla is het beklimmen van de Mount Everest, met 8850 meter de hoogste berg ter wereld.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië
Azzedine Ounahi weigert grote club
Marokkaanse trots: Achraf Hakimi op koers voor uitzonderlijke prijs
Speelster RS Berkane omgekomen bij verkeersongeval
Sofyan Amrabat gespot in Marrakech
Achraf Hakimi krijgt uniek cadeau van FIFA
Spelers Marokkaans handbalteam verdwijnen tijdens WK in Polen