Zoeken

Nare ervaring voor Marokkaanse activiste Aicha Chenna in Madrid

- Wereld

Geschreven door Laila A.

Aïcha Chenna, bekende Marokkaanse vrouwenactiviste, was enkele dagen geleden in Madrid om aan een ontmoeting over de mensenrechten deel te nemen.

Tijdens een uitstapje in een winkelcentrum in de Spaanse hoofdstad op vrijdag werd de activiste van haar handtas met haar paspoort, bankkaart, mobiele telefoon en geld beroofd.

Aicha Chenna bracht de rest van de dag op straat zonder papieren en zonder geld door. Ze deed aangifte bij de politie en vertelde dat ze twee vrouwen verdacht die zich voor medewerksters van het winkelcentrum hadden voorgesteld.

De activiste kon zaterdag naar Marokko terugkeren na een tijdelijk reisdocument van het Marokkaans consulaat in Madrid te hebben ontvangen. Ze leende geld van enkele vrienden om haar vliegtuigticket te betalen.

Lees meer

Marokko : elk jaar duizenden verlaten kinderen

Elk jaar worden enkele duizenden kinderen door hun families verlaten in Marokko, wat het "koninkrijk in een ongekende schizofreniesituatie" laat volgens activiste Aicha Chenna.

Marokkaanse vrouw zorgt voor sensatie in Spanje (video)

Nadia El Othmani, voorzitster van de vereniging El Amal, wijdt haar leven aan vrouwen die het slachtoffer zijn van huiselijk geweld in Spanje. Haar sterke reactie tegen een...

Marokkaanse mag begrafenis kleindochter in Frankrijk niet bijwonen

Een 56-jarige Marokkaanse vrouw heeft de begrafenis van haar net overleden kleindochter in Frankrijk niet kunnen bijwonen.

Marokkaanse in Turkije vermoord (video)

Een Marokkaanse vrouw is door haar Turkse schoonbroer om het leven gebracht in Turkije. Het slachtoffer werd zaterdag in Anatalya doodgestoken.

Nog steeds geen nieuws van Wissem, al drie maanden vermist

Wissem wordt al drie maanden vermist in de regio van Parijs in Frankrijk. Haar verdwijning is meer dan zorgwekkend.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team