Zoeken

Marokkaans veldziekenhuis Gaza: ruim 39.000 patiënten verzorgd

- Wereld

Geschreven door Said A.

Sinds de opening van het veldhospitaal van de Royal Armed Forces op 12 juni dit jaar in Gaza, werden 39.621 patiënten verzorgd.

Volgens kolonel Ahmed Bounaïm, hoofdarts van het veldziekenhuis, waren 23.236 patiënten afkomstig uit de strook van Gaza.

In vier maanden tijd werden tevens 1843 laboratoriumtesten, 3475 röntgenfoto’s, 322 chirurgische ingrepen en 2508 spoedingrepen verricht.

De Royal Armed Forces hebben op bevel van Koning Mohammed VI een medisch team van 124 mensen, waaronder 13 artsen en 21 verplegers, naar Gaza gestuurd om de lokale bevolking te helpen.

Lees meer

Veldhospitaal Marokkaans leger in Gaza klaar (video)

De Royal Armed Forces hebben op bevel van Koning Mohammed VI een veldhospitaal in Gaza opgericht.

Marokkaans veldhospitaal in Tunesië ontvangt eerste patiënten

De oprichting van een veldhospitaal door Marokko in Tunesië, waar de epidemiologische situatie zeer verontrustend is, is afgerond.

Ruim 2 miljoen Marokkanen hebben diabetes

De cijfers zijn zorgwekkend. Ruim 2 miljoen mensen hebben diabetes in Marokko, waarvan 50% de ziekte niet of slecht kennen. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van...

Marokkaans veldhospitaal Beiroet blijft vollopen

Marokko heeft na de dubbele explosie in de haven van Beiroet, waarbij een groot deel van de stad werd verwoest, een veldhospitaal opgezet om de gewonden op te vangen.

Marokko stuurt 1,8 ton hulpmiddelen naar Palestina

Marokko heeft drie militaire toestellen naar Egypte gestuurd met 1,8 ton hulpmiddelen voor het Palestijns volk. De hulp zal met vrachtwagens naar de Gazastrook worden vervoerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team