4 juli 2019 - 16:10 - Wereld
Bij een luchtaanval op een vluchtelingencentrum in het Libische Tajoura bij Tripoli zijn dinsdag 44 mensen omgekomen. Onder hen bevinden zich zeker één Marokkaan en één Tunesiër.
Het bombardement op het detentiecentrum voor Afrikaanse migranten werd door de troepen van de veldmaarschalk Khalifa Haftar uitgevoerd. Bij de aanval raakten ook 134 vluchtelingen gewond.
Op het moment van de aanval zaten zeker 600 migranten in het detentiecentrum. Beelden van de lichamen, gewonden en rijen zwarte lijkzakken werden door de media gedeeld.
De VN-missie ter plekke meldt dat het dodenaantal mogelijk nog stijgt. De hulpdiensten zijn nog op zoek naar slachtoffers. Hetzelfde centrum was in mei al aangevallen. Toen raakten twee migranten gewond.
Ruim 3500 migranten en vluchtelingen worden in de regio van Tripoli vastgehouden, meestal vlak bij militaire installaties. De VN-missie is "extreem bezorgd" over deze situatie en pleit voor hun onmiddellijke evacuatie.
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen