9 oktober 2024 - 22:10 - Marokko
Het Marchica-meer in de buurt van Arekmane in Nador, wordt geteisterd door vervuiling. Langs de oevers van het meer hopen afval en vuilnis zich op. Het gebied is veranderd in een vuilnisbelt en een toevluchtsoord voor daklozen.
Lokale activisten zijn verontwaardigd en vragen zich af hoe dit heeft kunnen gebeuren. Het Marchica-meer was ooit onderdeel van een grootschalig koninklijk project om de regio te ontwikkelen en het milieu te beschermen. Bewoners geven aan dat het gebied vroeger een populaire zwemplek was, maar nu overspoeld wordt door afval.
Lees ook: Nador: miljoenen liters gezuiverd water in meer gedumpt
Het Marchica-meer is ongeveer 120 vierkante kilometer groot en heeft een diepte van een halve meter tot 7 meter. Het is een van de belangrijkste en grootste meren in het Middellandse Zeegebied met een uniek ecosysteem.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt