13 september 2018 - 12:40 - Marokko
Alexandre Benalla werd door de Franse president Emmanuel Macron ontslagen na een gewelddadig optreden tegen een koppel tijdens een demonstratie in Parijs. De lijfwacht denkt er nu serieus aan om zich in Marokko te vestigen, land van herkomst van zijn ouders.
Volgens een informatie van RTL wenst de voormalige bodyguard van Macron in Marokko zijn eigen veiligheidsbedrijf op te richten. Het koninkrijk is namelijk "een land dat hij goed kent, waar hij familiale banden en veel kennissen heeft".
Alexandre Benalla zou in de afgelopen weken herhaaldelijk de Marokkaanse hoofdstad Rabat hebben bezocht om zijn project te ontwikkelen en de autoriteiten te ontmoeten.
RTL bericht tevens dat hij nog veel contacten heeft met zijn kennissen in Parijs en regelmatig in een palace nabij het Elysée werd gezien. Benalla zal zich op 28 september voor de rechter moeten verantwoorden voor de mishandeling van het koppel.
Lees meer
Koning Mohammed VI is sinds donderdagavond in Frankrijk op uitnodiging van de Franse President Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron wordt voor het einde van het jaar in Marokko verwacht. De Franse president zal samen met Koning Mohammed VI de nieuwe HSL inhuldigen.
Op 8 juni zal de Franse minister van Buitenlandse zaken, Jean-Yves le Driand, een werkbezoek aan Marokko brengen. Hij zal er zijn Marokkaanse ambtsgenoot Nasser Bourita ontmoeten.
Een verantwoordelijke van de PJD-partij aan de macht in Marokko heeft een verrassende verklaring gemaakt. Het Kamerlid is ervan overtuigd dat de Franse president Emmanuel Macron...
De Franse President Emmanuel Macron was donderdag in Marokko voor de inhuldiging van de allereerste Marokkaanse HSL.
Koning Mohammed VI heeft dinsdag de Franse president Emmanuel Macron op het Elysée in Parijs ontmoet.
Emmanuel Macron wordt volgende maand in Marokko verwacht. Het wordt het tweede officieel bezoek van de Franse president aan het koninkrijk.
Koning Mohammed VI zal op 15 november samen met de Franse president Emmanuel Macron de allereerste Marokkaanse HSL inhuldigen.
De voormalige Franse president Nicolas Sarkozy en zijn vrouw Carla Bruni hebben enkele dagen in Marokko doorgebracht. Het koppel bezit er een eigendom.
De betrekkingen tussen Marokko en Frankrijk zijn opnieuw gespannen als gevolg van de dagvaarding door de Franse justitie van twee Marokkaanse journalisten.