Moslims in actie om synagoge te redden in België
De moslimvereniging van Aarlen in België heeft een oproep tot donaties gedaan om een 150 jaar oude synagoge te redden. De Joodse gemeenschap reageerde ontroerd.
26 februari 2015 - 16:32 - België
Goed nieuws voor Mohamed Laamari, een 65-jarige Marokkaan die momenteel in Brussel verblijft. De bejaarde man met moet een hartoperatie ondergaan maar daar heeft hij het geld niet voor. Koning Mohammed VI zal daarom een deel van zijn ziekenhuiskosten betalen.
Mohamed heeft in de afgelopen weken meerdere hartaanvallen gehad. Het Brusselse Sint-Pieter ziekenhuis weigert hem te opereren omdat hij geen sociale zekerheid heeft. Het ziekenhuis vraagt 30.000 euro voor de operatie.
Zijn verhaal zorgde voor een golf van solidariteit. Een geldinzameling ’1 € om Mohamed te redden’ werd op internet gelanceerd. Ook Koning Mohammed VI hoorde het verhaal van Mohamed en besloot een deel van de operatiekosten te betalen. De familie van Mohamed Laamari vernam het goede nieuws van de ambassadeur van Marokko in België.
Intussen blijft de geldinzameling doorgaan op het internet. De zorgen na de overbruggingsoperatie lopen namelijk op tot enkele duizenden euro’s.
Lees meer
De moslimvereniging van Aarlen in België heeft een oproep tot donaties gedaan om een 150 jaar oude synagoge te redden. De Joodse gemeenschap reageerde ontroerd.
Koning Mohamed VI gaat opnieuw een tournee in Afrika maken. De eerste etappe van zijn reis zal de Marokkaanse monarch naar Mauritanië brengen.
Een Marokkaan behoort tot de terreurverdachten die donderdag in het Belgische Verviers werden doodgeschoten. Redwane Hajaoui was naar België teruggekeerd na een verblijf in Syrië.
Een nieuwe foto van Koning Mohammed VI met zijn zoon Kroonprins Moulay Hassan en zijn dochter Lalla Khadija, werd dinsdag op internet gepubliceerd. Het koninklijk gezin poseert...
Jamal Mounir Qnioun, ambulancier van Marokkaanse afkomst, is dé held van de week in België. Hij redde een 88-jarige man uit een brandende woning in Wervik.