Nieuwe Premier Marokko vormt week nam benoeming coalitieregering
Marokko krijgt eindelijk een nieuwe regering. Na een blokkade van ruim vijf maanden is het Premier Saad-Eddine El Othmani gelukt om een coalitieregering te vormen.
24 januari 2017 - 15:40 - Marokko
Vier maanden na de parlementsverkiezingen zit Marokko nog steeds zonder regering. Premier Abdelilah Benkirane heeft de moeilijke missie om een coalitieregering te vormen. Hij liet onlangs weten dat hij eraan dacht ontslag te nemen.
Benkirane schijnt echter op zijn beslissing te zijn teruggekomen en plant nieuwe onderhandelingen met meerdere partijen om zo snel mogelijk een regering te vormen.
Een goed geïnformeerde bron verklaarde aan TelQuel dat Koning Mohammed VI niet wenst dat Abdelilah Benkirane zijn ontslag indient als eerste minister. Fouad Ali El Himma, adviseur en vriend van Koning Mohammed VI, zou dat zelf ook aan Benkirane hebben gezegd.
Volgens dezelfde bron zullen de onderhandelingen tussen de partijen van de vorige coalitieregering net na de top van de Afrikaanse Unie eind deze maand, worden hervat.
Lees meer
Marokko krijgt eindelijk een nieuwe regering. Na een blokkade van ruim vijf maanden is het Premier Saad-Eddine El Othmani gelukt om een coalitieregering te vormen.
Marokko zal binnen maximaal tien dagen over een nieuwe regering beschikken. Dat laat Premier Saad Eddine El Othmani weten.
Drie maanden na de parlementsverkiezingen in Marokko is het Premier Abdelilah Benkirane nog steeds niet gelukt om een coalitie te vormen. De moeilijke onderhandelingen tussen de...
Koning Mohammed VI heeft vrijdag de vervanger van Abdelilah Benkirane benoemd. Saadeddine El Othmani is de nieuwe Premier van Marokko.
Het besluit werd dinsdag door de PJD-partij aan de macht in Marokko genomen. De Istiqlal-partij zal niet deelnemen aan de nieuwe regering van Abdelilah Benkirane.