24 januari 2017 - 15:40 - Marokko
Vier maanden na de parlementsverkiezingen zit Marokko nog steeds zonder regering. Premier Abdelilah Benkirane heeft de moeilijke missie om een coalitieregering te vormen. Hij liet onlangs weten dat hij eraan dacht ontslag te nemen.
Benkirane schijnt echter op zijn beslissing te zijn teruggekomen en plant nieuwe onderhandelingen met meerdere partijen om zo snel mogelijk een regering te vormen.
Een goed geïnformeerde bron verklaarde aan TelQuel dat Koning Mohammed VI niet wenst dat Abdelilah Benkirane zijn ontslag indient als eerste minister. Fouad Ali El Himma, adviseur en vriend van Koning Mohammed VI, zou dat zelf ook aan Benkirane hebben gezegd.
Volgens dezelfde bron zullen de onderhandelingen tussen de partijen van de vorige coalitieregering net na de top van de Afrikaanse Unie eind deze maand, worden hervat.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen