27 december 2024 - 13:50 - Marokko
Koning Mohammed VI is op donderdag aangekomen in de Verenigde Arabische Emiraten voor een privébezoek. Dit bezoek benadrukt de sterke en broederlijke band tussen Marokko en de VAE.
De relatie tussen Marokko en de Emiraten wordt gezien als een voorbeeld van succesvolle Arabische samenwerking. Deze samenwerking is gebaseerd op een langdurige geschiedenis van wederzijds vertrouwen en begrip, onder leiding van Koning Mohammed VI en de president van de Verenigde Arabische Emiraten, Mohammed bin Zayed Al Nahyan.
Lees ook: President VAE spreekt Koning Mohammed VI na operatie
De banden tussen beide landen hebben zich de afgelopen jaren sterk ontwikkeld. Een hoogtepunt daarvan was de ondertekening van een gezamenlijke verklaring op 4 december 2023 in Abu Dhabi. Deze verklaring, getiteld "Naar een innovatieve, vernieuwde en solide samenwerking tussen het Koninkrijk Marokko en de Verenigde Arabische Emiraten", is bedoeld om de bilaterale samenwerking te verdiepen. Het doel is om effectieve economische partnerschappen op te zetten die de gemeenschappelijke belangen dienen en bijdragen aan de ontwikkeling en het welzijn van beide volkeren.
Lees ook: Koning Mohammed VI stelt bezoek aan Qatar uit na operatie
De Verenigde Arabische Emiraten blijven een belangrijke economische partner voor Marokko. Het land is de tweede grootste buitenlandse investeerder in Marokko, na Frankrijk. Bovendien waren de Emiraten in 2023 de belangrijkste bestemming voor de netto-uitstroom van Marokkaanse directe buitenlandse investeringen, met een bedrag van 2,6 miljard dirham, volgens cijfers van het Marokkaanse wisselkantoor.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht