1 mei 2013 - 17:00 - Wereld
Koning Juan Carlos van Spanje zal deze zomer een Staatsbezoek aan Marokko brengen. Oorspronkelijk gepland in maart, was het bezoek van de Spaanse monarch uitgesteld door gezondheidsproblemen.
Volgens het Spaans dagblad La Razon, had Juan Carlos toen Koning Mohammed VI beloofd onmiddellijk na zijn herstel te komen.
Het bezoek van Juan Carlos is van groot belang voor het economische zwakke Spanje. Het Europees land probeert wanhopig haar aanwezigheid in Marokko te versterken, waar meer dan 800 Spaanse bedrijven gevestigd zijn.
Met 5,3 miljard uitvoer naar Marokko in 2012, claimt Madrid de belangrijkste handelspartner van Rabat te zijn. Ruim 20.000 Spaanse bedrijven doorstaan de crisis dankzij exportactiviteiten.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip
Oorlogsdreiging: Spaanse ambassadeur waarschuwt voor Marokko