21 april 2025 - 15:30 - Wereld
Het Koeweitse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat het de Koeweitse nationaliteit heeft ingetrokken van 962 personen, waaronder een aantal van Marokkaanse afkomst.
De verklaring stelt dat deze beslissingen het resultaat zijn van het werk van een commissie en gebaseerd zijn op de Koeweitse nationaliteitswet nr. 15 van 1959, inclusief de latere wijzigingen. Het ministerie specificeert verschillende juridische gronden voor deze maatregelen.
Lees ook: Koning Mohammed VI verleent Marokkaans nationaliteit aan MMA-kampioenen
Zo wordt van 13 personen het "certificaat van Koeweitse nationaliteit ingetrokken conform artikel (11) van de Koeweitse nationaliteitswet nr. 15 van het jaar 1959 en haar amendementen". De specifieke reden in deze gevallen is het bezit van een dubbele nationaliteit.
Het ministerie meldt ook intrekkingen op basis van onregelmatigheden bij het verkrijgen van het staatsburgerschap. Een eerste groep van 186 gevallen betreft een "intrekking van het certificaat van Koeweitse nationaliteit conform artikel (21 bis) van de Koeweitse nationaliteitswet nr. 15 van het jaar 1959 en haar amendementen". De aangevoerde redenen zijn "fraude en valse verklaringen (vervalsing), alsmede voor degenen die het via afhankelijkheid hebben verkregen."
Een soortgelijke redenering wordt toegepast op een andere groep. Het ministerie geeft aan dat besloten is "de Koeweitse nationaliteit in te trekken conform artikel 13, paragraaf (1), van de nationaliteitswet nr. 15 van het jaar 1959 en haar amendementen, voor een totaal van 82 gevallen". De motieven zijn identiek: "fraude en valse verklaringen (vervalsing), alsmede voor degenen die het via afhankelijkheid hebben verkregen."
Lees ook: Inwoners Sidi Ifni vragen Spaanse nationaliteit aan Felipe VI
Door de expliciet genoemde gevallen op te tellen, verschaft de ministeriële verklaring de specifieke juridische rechtvaardigingen voor 281 intrekkingen van de nationaliteit. Het document vermeldt echter niet de redenen voor de overige 681 personen die in het totale aantal van 962 aangekondigde intrekkingen zijn opgenomen.
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd