15 juni 2013 - 16:30 - Marokko
In Marokko werkten vorig jaar 92.000 kinderen onder de 15. Negen op tien kinderen woont op het platteland. Ruim 21% werkt en studeert tegelijkertijd, 59% gaat niet meer naar school en 19% is nooit naar school gegaan.
Deze cijfers werden op woensdag 12 juni vrijgegeven door de Hoge Planning Commissie, ter gelegenheid van de Internationale Kinderdag.
Kinderen afkomstig van het platteland werken vooral om de familie-inkomen te vergroten. 95,5% werkt in de landbouw, bosbouw en visserij.
In de stad zijn 51,5% werkende kinderen leerlingen in de dienstensector en de industrie. Ruim 25% werkt als huishoudhulp en 22% krijgt een salaris.
Kinderarbeid is overwegend mannelijk met 54,1%, en betrof 517.000 kinderen in 1999. In 2011 waren dat er 123.000.
Zeker 76.000 Marokkaanse huishoudens laten hun kinderen werken, aldus de Hoge Planning Commissie.
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Illegale aanbouw in Tanger onmiddellijk gesloopt
Goudmarkt Marokko onder druk
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko
Illegale aanbouw in Tanger onmiddellijk gesloopt
Goudmarkt Marokko onder druk
Marokko bestrijdt droogte met 22.000 drijvende zonnepanelen
Marokko koopt hypermoderne bussen
Marokko verbiedt gevaarlijke nagellak
Passagiers Ryanair moeten opletten in Marokko