Zoeken

Verkiezing Kamerlid Marokko geannuleerd wegens drugsbezit

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De verkiezing van Kamerlid Redouane Mouhadab is door de Constitutionele Raad in Marokko geannuleerd omdat hij enkele jaren geleden tot een gevangenisstraf was veroordeeld.

Mouhadab is lid van de Constitutionele Unie (UC). Hij was in 2008 tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld voor « dronkenschap op de openbare weg, rijden onder invloed en bezit van harddrugs ». Dat meldt de raad in zijn besluit.

Ook wordt vermeldt dat mensen die werden veroordeeld, vijf jaar lang niet mogen stemmen en zich tien jaar lang niet kandidaat mogen stellen bij de parlementsverkiezingen.

Een gedeeltelijke verkiezing zal op besluit van de Constitutionele Raad in het district van El Jadida worden georganiseerd.

Lees meer

Celstraf voor man die konvooi Koning Mohammed VI verstoorde

De autoriteiten hadden ervoor gewaarschuwd. Mensen die de stoet van Koning Mohammed VI verstoren mogen een strenge straf verwachten. Een 23-jarige jongeman heeft dat op de harde...

Habib El Malki nieuwe voorzitter Tweede Kamer Marokko

Habib El Malki is maandag gekozen tot de nieuwe voorzitter van de Tweede Kamer in Marokko.

Minderjarige in Marokko tot 2 jaar cel veroordeeld voor terrorisme

De rechtbank van Salé heeft 26 mensen die voor terroristische activiteiten werden vervolgd tot gevangenisstraffen gaande van 2 tot 7 jaar veroordeeld.

Vier vrouwen veroordeeld voor babyhandel in Marokko

Vier vrouwen zijn door de rechtbank van Fez tot een gevangenisstraf veroordeeld voor een babyhandel. De verdachten waren enkele weken geleden gearresteerd.

Marokko : doodstraf voor moordenaar Kamerlid Abdellatif Merdas

De moordenaar van Abdellatif Merdas, Kamerlid van de Constitutionele Unie, werd maandagavond veroordeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team