2 augustus 2011 - 12:00 - Economie
Het Japanse Agentschap voor Internationale Samenwerking (JICA) heeft vrijdag een lening toegestaan aan Marokko van 2,3 miljard dirham. Deze zal projecten van watervoorziening en de tweede fase van het programma van landelijke wegen financieren.
Zo zal 1,7 miljard dirham worden gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van een project van drinkwater in de regio Fez-Meknes, waar grondwater irrationeel wordt gebruikt.
Het programma van landelijke wegen II heeft ook van een lening van 583 miljoen dirham genoten, die zal dienen om landelijke gebieden te openen aan de rest van het land.
In maart 2010 had het JICA reeds 2,16 miljard dirham aan Marokko verleend voor de aanleg van het weggedeelte Jebha-Tetouan (120 km), deel van de Middellandse Zee ringweg, en de bouw van waterbehandelingstations in de regio’s van Khemisset en Khouribga.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!