Zoeken

Israëlisch vliegtuig landt onverwacht in Al Hoceima

11 december 2025 - 16:00 - Marokko

Op de luchthaven Moulay Ali Cherif in Al Hoceima vond dinsdagavond een onvoorziene landing plaats. Het betrof een Israëlisch vliegtuig dat op weg was van Tel Aviv naar de Republiek Kaapverdië, maar noodgedwongen een tussenstop moest maken in Marokko om bij te tanken.

Het toestel, met registratienummer 4X-CUZ, landde niet als gevolg van een technische noodsituatie, maar puur om logistieke redenen. Bronnen binnen de luchthaven melden dat de bemanning extra brandstof nodig had om de rest van de lange vliegreis te kunnen voltooien. De Marokkaanse luchthaven stond klaar om deze onderbreking in de vluchtroute op te vangen en de gevraagde diensten te leveren.

Lees ook: Hervatting vluchten met Israël? Royal Air Maroc weet van niks

De afhandeling van de vlucht op de luchthaven verliep volledig volgens de geldende veiligheids- en technische protocollen. Nadat de brandstof was aangevuld, werden de gebruikelijke routinecontroles van de systemen en vliegapparatuur uitgevoerd om een veilige voortzetting van de vlucht te garanderen. Hierna kon het vliegtuig zijn reis naar de eindbestemming zonder verdere problemen vervolgen.

Lees ook: Luchthaven Al Hoceima: miljoenen geïnvesteerd, geen vluchten!

Volgens dezelfde bronnen bewijst deze operatie de paraatheid van de luchthaven van Al Hoceima om onvoorziene omstandigheden te managen, inclusief de onverwachte landing van buitenlandse toestellen. Hierbij werden de internationale veiligheidsnormen en de bescherming van de passagiers volledig gerespecteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team