10 juli 2015 - 20:30 - Marokko
De terreurorganisatie Islamitische staat zou aanslagen hebben gepland in Marokko en Egypte. Deze zouden nog voor het einde van het jaar plaatsvinden volgens Assabah.
De krant schrijft onder vermelding van bronnen van de Syrische inlichtingendienst, dat IS grote delen van Noord-Afrika wil aanvallen om zijn grondgebied uit te breiden.
Volgens de krant bevestigt de inlichtingendienst van de Libanees-islamistische organisatie Hezbollah de informatie. Zo zouden tientallen IS-terreurcellen een staatsgreep voorbereiden in Egypte.
Deze terroristische groeperingen hebben aanzienlijke middelen en zijn moeilijk te identificeren. Toch blijft hun aantal vrij laag volgens Hezbollah. Diens inlichtingendienst zou zelfs telefoongesprekken tussen Libische en Marokkaanse terreurcellen hebben onderschept.