Zoeken

Internet groeit jaarlijks met 33 procent in Marokko

6 november 2017 - 17:30 - Economie

Geschreven door Said A.

Het internet groeit in een gestaag tempo in Marokko met een jaarlijkse stijging van 33,2 procent. Een lagere prestatie werd waargenomen voor mobiele telefonie.

Volgens het Marokkaans staatsagentschap voor telecommunicatie ANRT bereikte het aantal internetabonnees 22,56 miljoen mensen in het derde kwartaal van 2017.

Deze goede prestatie is hoofdzakelijk te danken aan de groei van 35,17 procent van mobiele internetabonnees naar 21,24 miljoen. Deze stijgende trend duidt op een geleidelijke democratisering van het internet.

Het aantal mobiele telefoongebruikers groeide met 2,1 procent en een penetratiegraad van 127 procent. Aan het einde van het derde kwartaal bereikte het aantal mobiele abonnees 44,25 miljoen mensen.

De prijs van mobiele communicaties stabiliseerde zich aan het einde van het derde kwartaal met 0,23 dirham/minuut. De gemiddelde opbrengst per internetklant is van 25 dirham/maand tegen 24 dirham vorig jaar. Mobiele internet brengt gemiddeld 20 dirham per maand en per klant op.

Lees meer

Luchthaven Nador: 8 procent meer passagiers in oktober

Het passagiersverkeer op de Al Aroui luchthaven in Nador steeg in oktober dit jaar met 7,88 procent, van 53.419 naar 57.630 passagiers.

Dit zijn de meest verkochte auto’s in Marokko

Marokko stevent af op een topjaar wat betreft de verkoop van nieuwe auto’s. En net zoals in 2016 wordt het automerk Dacia het meest verkocht in het koninkrijk.

Ruim 13 miljoen internetklanten in Marokko

Het aantal internetklanten bereikte in het derde kwartaal van het jaar 13,89 miljoen mensen. Dat meldt het Marokkaans staatsagentschap voor telecommunicatie ANRT.

Marokko: aantal 4G gebruikers stijgt met 140%

Het aantal 4G-internet abonnees steeg fors in het afgelopen jaar in Marokko. Dat meldt het Marokkaans staatsagentschap voor telecommunicatie ANRT in een nota deze week.

Afrikaanse Ontwikkelingsbank: 4,5% groei voor Marokko in 2017

Het bruto binnenlands product (BBP) van Marokko zal naar verwachting voor de eerste keer boven de 120 miljard dollar liggen in 2017. Dat voorspelt de Afrikaanse...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team