Zoeken

Rabat organiseert eerste internationale marathon

- Sport

Geschreven door Laila A.

De Marokkaanse atletiekbond FRMA heeft de organisatie van de eerste internationale marathon van Rabat aangekondigd. Op 19 april worden 3000 lopers in de Marokkaanse hoofdstad verwacht.

De organisatie van de marathon werd besloten na het succes van de Internationale Meeting Mohammed VI die dit jaar zijn 8e verjaardag viert.

In Rabat zullen de deelnemers van de Ennasrlaan vertrekken en via grensstad Temara terug naar de hoofdstad lopen.

Om van deze eerste editie een succes te maken werden topsporters uitgenodigd. Onder meer de Keniaanse Stephen Tum (2:06.35), winnaar van de marathon van Marrakech, en zijn landgenote Alice Kimetto Chelangat (2:26.36), winnares van meerdere internationale marathons (San Diego, Milaan), zullen aanwezig zijn.

Het organiserend comité voorziet prijzen van 1000 tot 11.000 dollar voor de winnaars en 400 tot 2000 dollars voor de winnaars van de halve marathon.

Lees meer

7000 atleten verwacht op Marathon van Marrakech

Ruim 7000 atleten nemen dit jaar deel aan de internationale marathon van Marrakech. De loopwedstrijd wordt op 25 januari gehouden in de zuid-Marokkaanse stad.

Marokkaan El Amin Chentouf wint marathon Londen

Marokkaanse atleet El Amine Chentouf heeft zondag de Paralympische marathon van Londen gewonnen in 2 uur en 25 minuten.

Marokkaanse Kaoutar Boulaid breekt record marathon Sevilla

Mooie prestatie van Kaoutar Boulaid. De Marokkaanse atlete verbrak zondag het record van de marathon van Sevilla in Spanje.

Marokkaan Mostafa Channi wint mini-marathon Appeldoorn

De Marokkaanse Mostafa Channi heeft zondag in Apeldoorn de mini-marathon gewonnen tijdens de Midwinter Marathon.

Marokkanen domineren zandmarathon (foto’s)

De Marathon des Sables in het zuiden van Marokko werd dit jaar opnieuw gedomineerd door Marokkaanse atleten. Rachid El Morabity won voor de vierde keer de wereldbekende marathon.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team