2 mei 2013 - 17:56 - Marokko
De rechter in Oujda heeft Imam Abdallah Nahari vrijgesproken van aanzet tot moord. De Imam had in juli vorig jaar tot de moord opgeroepen van Mokhtar Laghzioui, journalist bij Al Ahdath Al Maghribia.
Aan een Libanese zender had Mokhtar Laghzioui vertelt dat hij voor de seksuele vrijheid was, zelfs als het om zijn moeder of zuster ging.
Nahari had hem daarop aangewezen als "dayouth" en een hadith aangehaald waarin wordt gezegd dat een man zonder jaloezie dood moet. Hij was daarop urenlang gehoord door de politie en beweerde dat zijn uitspraken verkeerd waren geïnterpreteerd.
Al Ahdath Al Maghribia had toen besloten de Imam te vervolgen voor aanzet tot moord in zijn preken en via elektronische media. De krant had toen de steun gekregen van mensenrechtenorganisatie en linkse partijen.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd