Zoeken

Imam Nahari vrijgesproken van aanzet tot moord

2 mei 2013 - 17:56 - Marokko

Geschreven door Laila A.

De rechter in Oujda heeft Imam Abdallah Nahari vrijgesproken van aanzet tot moord. De Imam had in juli vorig jaar tot de moord opgeroepen van Mokhtar Laghzioui, journalist bij Al Ahdath Al Maghribia.

Aan een Libanese zender had Mokhtar Laghzioui vertelt dat hij voor de seksuele vrijheid was, zelfs als het om zijn moeder of zuster ging.

Nahari had hem daarop aangewezen als "dayouth" en een hadith aangehaald waarin wordt gezegd dat een man zonder jaloezie dood moet. Hij was daarop urenlang gehoord door de politie en beweerde dat zijn uitspraken verkeerd waren geïnterpreteerd.

Al Ahdath Al Maghribia had toen besloten de Imam te vervolgen voor aanzet tot moord in zijn preken en via elektronische media. De krant had toen de steun gekregen van mensenrechtenorganisatie en linkse partijen.

Lees meer

Zoon Istiqlal-leider Chabat vrijgesproken van drugshandel

Het Hof van Beroep in Fez heeft woensdag de oudste zoon van Istiqlal-leider Hamid Chabat vrijgesproken van drugshandel. Naoufal Chabat was in 2012 veroordeeld tot drie jaar...

Agenten 10 jaar cel in voor vervalsing pv in Kenitra

Het Hof van Beroep in Kenitra heeft dinsdag een 10-jarige celstraf bevestigd tegen twee politieagenten die vorig jaar een proces-verbaal hadden vervalst.

Marokko wil geen vrouwen-Imams

De Ulema Raad van Marokko heeft een fatwa uitgevaardigd, dat Marokkaanse vrouwen verbiedt als Imam uit te oefenen en een gebed te leiden.

Marokkaanse Taekwondo kampioene krijgt 25 jaar voor moord

Aicha, ex-Taekwondo kampioene in Marokko, is donderdag veroordeeld tot een celstraf van 25 jaar, voor moord met voorbedachte rade.

Ontrouwe imam betrapt tijdens seks in moskee

Een imam werd deze week betrapt, toen hij seks had met zijn minnares in een kamertje van een moskee waar hij werkte, in het dorpje Imlil, gelegen in de provincie Al Haouz.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team