Zoeken

Houthi rebellen kondigen moord zeven Marokkaanse soldaten aan, Marokko ontkent

15 december 2015 - 11:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

De Houthi rebellen in Jemen hebben maandagochtend via de zender Al Massira de dood aangekondigd van zeven Marokkaanse militairen in de regio van Bab Al Mandeb. Marokko stelt echter dat de berichtgeving vals is.

Tijdens dezelfde uitzending heeft de zender ook de dood aangekondigd van negen soldaten uit de VAE en 23 Saoedische soldaten. De Houthi’s zouden twee ballistische raketten hebben afgevuurd op de troepen van de Arabische coalitie in Bab Al Mandeb en op de luchthaven van Jizan.

Marokko heeft de informatie categorisch ontkend. Het ministerie van Buitenlandse zaken stelde maandagavond in een verklaring dat "de informatie ongegrond" is. De afdeling herinnert er tevens aan dat de regering de inzet van Marokkaanse grondtroepen in Jemen nooit heeft bevestigd.

Lees meer

Marokko sluit zich aan bij Islamitische coalitie tegen terrorisme

Marokko is een van de 34 landen die zich bij de nieuwe Islamitische coalitie tegen terrorisme van Saoedi-Arabië hebben aangesloten. Dat meldt persagentschap SPA dinsdag.

Gaat Marokko de Arabische coalitie in Jemen verlaten?

De groepering Ansar Allah heeft het vertrek van Marokko uit de Arabische coalitie tegen de Houthi-rebellen in Jemen gevraagd.

Marokko verliest F16 en piloot in Jemen

Marokko heeft zondagavond een F-16 gevechtsvliegtuig in Jemen verloren. Het gevechtstoestel nam deel aan de militaire operaties van de Arabische coalitie tegen de Houthi...

Piloot in Jemen neergestorte Marokkaanse F16 zou nog leven

Yassin B., de 26-jarige piloot van het F16 gevechtsvliegtuig dat zondagnamiddag in Jemen is neergestort, zou nog in leven zijn. Dat melden Jemenitische media.

Jemen bedankt Marokko voor militaire interventie

Jemen heeft Marokko met gigantische borden bedankt voor diens deelname aan de militaire interventie tegen de Houthi-rebellen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team