Gaat Marokko de Arabische coalitie in Jemen verlaten?
De groepering Ansar Allah heeft het vertrek van Marokko uit de Arabische coalitie tegen de Houthi-rebellen in Jemen gevraagd.
15 december 2015 - 11:30 - Marokko
De Houthi rebellen in Jemen hebben maandagochtend via de zender Al Massira de dood aangekondigd van zeven Marokkaanse militairen in de regio van Bab Al Mandeb. Marokko stelt echter dat de berichtgeving vals is.
Tijdens dezelfde uitzending heeft de zender ook de dood aangekondigd van negen soldaten uit de VAE en 23 Saoedische soldaten. De Houthi’s zouden twee ballistische raketten hebben afgevuurd op de troepen van de Arabische coalitie in Bab Al Mandeb en op de luchthaven van Jizan.
Marokko heeft de informatie categorisch ontkend. Het ministerie van Buitenlandse zaken stelde maandagavond in een verklaring dat "de informatie ongegrond" is. De afdeling herinnert er tevens aan dat de regering de inzet van Marokkaanse grondtroepen in Jemen nooit heeft bevestigd.
Lees meer
De groepering Ansar Allah heeft het vertrek van Marokko uit de Arabische coalitie tegen de Houthi-rebellen in Jemen gevraagd.
Het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft een einde gemaakt aan de geruchten over de deelname van Marokko aan het grondoffensief in Syrië. Het koninkrijk heeft...
Jemen heeft Marokko met gigantische borden bedankt voor diens deelname aan de militaire interventie tegen de Houthi-rebellen.
Marokko heeft grondtroepen naar Jemen gestuurd om de Arabische coalitie te helpen in de strijd tegen de Houthi-rebellen. Dat meldt Assabah.
Marokko is een van de 34 landen die zich bij de nieuwe Islamitische coalitie tegen terrorisme van Saoedi-Arabië hebben aangesloten. Dat meldt persagentschap SPA dinsdag.