4 december 2015 - 22:20 - Marokko
Marokko heeft grondtroepen naar Jemen gestuurd om de Arabische coalitie te helpen in de strijd tegen de Houthi-rebellen. Dat meldt Assabah.
Volgens de krant werden 1500 soldaten die aan de legeroefening African Lion 2015 in Tan-Tan hebben deelgenomen naar het conflictgebied gestuurd.
Marokko gaat in de komende dagen ook een contingent van de Marokkaanse militaire politie (gendarmerie) naar Saoedi-Arabië sturen. Nog steeds volgens de krant nam Marokko het besluit om grondtroepen naar Jemen te sturen in samenwerking met de Verenigde Staten.
Marokko had eind oktober al zijn oorlogsschip Tarik Ibn Ziad en een contingent van zijn zeemacht naar Jemen gestuurd op vraag van de Arabische coalitie.
De Marokkaanse luchtmacht neemt ook al maanden deel aan de strijd tegen de Houthi-rebellen. Marokko heeft zes F-16 jachtvliegtuigen naar de regio gestuurd. Een daarvan stortte afgelopen mei in Jemen neer. De jonge piloot Yassine Bahti kwam bij de crash om.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd