29 februari 2016 - 10:58 - Marokko
Op 29 februari 1960, juist 56 jaar geleden, werd Agadir in slechts 15 seconden volledig verwoest door een aardbeving met een kracht van 5,7 op de schaal van Richter.
Ruim 12.000 mensen kwam bij de dodelijke aardbeving om het leven. 25.000 mensen raakten gewond. De aardbeving vond om 23:40 Marokkaans tijd plaats waardoor de meeste slachtoffers in hun slaap werden verrast.
De dag na de aardbeving bezocht Koning Mohammed V wat van de mooie stad overbleef. Hij vertrouwde de hulpverlening aan zijn zoon, de toekomstige Koning Hassan II. Frankrijk, Spanje, de Verenigde Staten, Duitsland en zelfs Nederland hielpen bij de reddingsacties.
Onderzoek toonde aan dat het hypocentrum net onder de stad lag, waardoor de aardbeving enorm veel schade aanrichtte. Sommige wijken werden tot 90 procent verwoest. Er werd toen besloten dat de stad iets meer naar het zuiden zou worden herbouwd.
Op 30 juni 1960, terwijl de opruiming nog maar net was begonnen, lanceerde Koning Mohammed V de heropbouw van Agadir.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers