Holding Mohammed VI geeft suikerbusiness op
De Koninklijke Holding SNI heeft dinsdag 24,5%-belang in de Marokkaanse suikerfabrikant Cosumar verkocht, voor een kleine 1,92 miljard dirham.
- Economie
De Marokkaanse overheid gaat over korte tijd halal verzekeringen op de markt toelaten. Deze verzekeringen genaamd ’Takaful’ werden onlangs goedgekeurd door het Comité voor de sharia finance en zijn in overeenstemming met de voorschriften van de Islam.
Een wetsvoorstel dat de oprichting van islamitische verzekeringsmaatschappijen mogelijk maakt, werd vorige week donderdag ingediend.
Volgens minister Mohamed Boussaid van Economie en Financiën, is de behoefte aan islamitische verzekeringen steeds groter, zowel voor de consument als de verzekeraars.
Islamitische verzekeringen spelen een belangrijke rol in het financieel wereldsysteem. Marokko wil daarom ook de sector ontwikkelen, aldus Boussaid.
Islamitische verzekeringsactiviteiten werken volgens twee principes: de risico’s en verdeling van premies en de ’riba’ (woekerrente).
Marokko heeft kortgeleden een wet over de islamitische financiën goedgekeurd. In oktober zullen de eerste Islambanken (officieel ’participatieve banken’) openen.
Lees meer
De Koninklijke Holding SNI heeft dinsdag 24,5%-belang in de Marokkaanse suikerfabrikant Cosumar verkocht, voor een kleine 1,92 miljard dirham.
Vier islamitische banken uit de Golflanden hebben toestemming aan Bank Al Maghrib gevraagd om zich in Marokko te vestigen, na de goedkeuring van de wet op Islamitisch bankieren
De Bank van Marokko heeft zeventien accreditatieaanvragen ontvangen van banken die halal bankproducten willen gaan aanbieden.
Een nieuw wetsontwerp inzake islamitisch bankieren werd donderdag tijdens een regeringsraad besproken. Als de tekst door het parlement wordt gestemd, zullen banken in Marokko...
Na jarenlange besprekingen en aanpassingen is de wet op islamitisch bankieren door het Parlement in Marokko goedgekeurd.