15 december 2024 - 07:00 - Marokko
In Casablanca dreigt een grote groep mokadems en chioukhs hun baan te verliezen. De lokale autoriteiten van de stad zijn van plan een grote schoonmaakactie te houden.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken wil hiermee een einde maken aan de wildgroei aan illegale bouwwerken in en rond Casablanca, bericht Assabah. Dit probleem speelt ook in de gebieden rond de snelwegen die de stad in en uit leiden. De actie moet klaar zijn voor de sportevenementen die in 2025 en 2030 in Marokko plaatsvinden.
Lees ook: Tanger: ambtenaren zwaar gestraft
Naast de illegale bouwpraktijken, zouden sommige mokadems hun positie misbruiken om geld te verdienen. "De illegale woningbouw is een lucratieve business geworden in hun werkgebied", aldus het blad. "Ook zijn er steeds meer illegale werkplaatsen waar plastic zakken worden gemaakt, terwijl die officieel verboden zijn."
Lees ook: Ambtenaar ministerie van Onderwijs opgepakt in Nador
Eerder vond al een soortgelijke actie plaats in de provincie Nouaceur, waarbij verschillende kaïds werden overgeplaatst naar andere functies. Zelfs het hoofd van het kabinet van de gouverneur werd bedankt.
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Zijn droom? Marokko vertegenwoordigen op de Olympische Winterspelen
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"