Zoeken

Gezin slachtoffer landmijn in Marokko, een dode

6 mei 2015 - 17:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In het zuid-Marokkaanse Smara is een vrouw omgekomen bij de ontploffing van een landmijn uit de oorlog tussen Marokko en het Polisario.

Het gezin reed met een SUV over de landmijn ter hoogte van Houaza. De moeder overleed ter plekke. Drie andere leden van het gezin, waaronder twee kinderen, werden ernstig gewond.

In de Marokkaanse Sahara wordt het aantal oude landmijnen door de Verenigde Naties op 200.000 à 10 miljoen geschat. Volgens de VN-waarnemersmissie Minurso liggen er een vijftigtal types landmijnen in de regio begraven. Deze komen van een twaalftal landen, waaronder Rusland.

De bommen werden door het Marokkaans leger en het Polisario geplaatst tijdens de oorlog tussen 1975 en 1991 en liggen op ongeveer 30 centimeter onder de grond begraven.

Lees meer

Marokkaanse gezinnen met kinderen uit huis gezet in Spanje

Eerder deze week zijn twee Marokkaanse gezinnen in het Spaanse Estepona uit huis gezet. Beide gezinnen konden hun schulden niet meer betalen.

Bus knalt tegen huis in Marokko, één dode

Een bus van openbaarvervoerbedrijf M’dina Bus is dinsdag tegen een woning gereden in Ain Harrouda. Een oude vrouw kwam om het leven en vijf mensen raakten levensgevaarlijk gewond.

Dode bij verkeersongeval in Nador

Bij een verkeersongeval nabij de grens van Bni Nsar en Melilla, in Nador, is zaterdag een vrouw om het leven gekomen. Meerdere mensen raakten gewond.

Vrouw gewond door ontploffing oude bom in Chefchaouen

In Douar Bni Zid, regio Chefchaouen, is een mortiergranaat ontploft. Een vrouw was aan het tuinieren toen de bom ontplofte.

Vier kinderen omgekomen na instorting huis in Marokko

In de regio van Guelmim in het zuiden van Marokko zijn woensdagavond vier kinderen van eenzelfde familie omgekomen bij de instorting van een lemen huis.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team