Zwitserse studenten tijdens opnames in Casablanca aangehouden
Drie Zwitserse studenten werden zondagvoormiddag in Casablanca aangehouden omdat ze een gebouw op de zeedijk van Ain Diab aan het filmen waren.
- Marokko
Acht agenten en twintig studenten raakten eind deze week gewond bij confrontaties in het Marokkaanse Fez. Drie studenten verkeren volgens mensenrechtenorganisatie AMDH in een ernstige toestand.
De incidenten volgden op de opening van de rechtszaak van een aantal studenten voor de moord op Abderrahim Hasnaoui vorig jaar. Het 21-jarige slachtoffer overleed tijdens rellen tussen islamitische en radicaal linkse studenten in Fez.
Volgens de plaatselijke autoriteiten wilde een groep gemaskerde studenten met messen en stokken de rechtbank binnendringen. Ze werden tegengehouden door de veiligheidsdiensten waarop gewelddadige rellen volgden. Zes mensen werden gearresteerd en de politie tracht de andere relschoppers te identificeren.
Minister Mohamed Hassad van Binnenlandse Zaken liet onlangs weten dat ruim 120 studenten waren gearresteerd tijdens het academiejaar 2013-2014 voor geweld. Hij kondigde ook aan dat de politie toestemming heeft om op campussen in te grijpen na de directie van de universiteit te hebben ingelicht.
Lees meer
Drie Zwitserse studenten werden zondagvoormiddag in Casablanca aangehouden omdat ze een gebouw op de zeedijk van Ain Diab aan het filmen waren.
De Marokkaanse politie heeft vijf verdachten gearresteerd voor hun vermeende betrokkenheid bij de rellen tussen Amazigh- en Sahraoui studenten vorige week.
Maandag raakten bijna honderd mensen gewond bij gevechten tussen studenten en politie op een campus in het Marokkaanse Oujda.
Bij studentenrellen in Marrakech en Agadir is eerder deze week een jongeman omgekomen en raakten vijf anderen gewonden.
De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken, Abdelouafi Laftit, heeft zijn eerste taak binnen. Na een ontmoeting met de demonstranten in Al Hoceima heeft hij besloten om hard op...