13 juli 2025 - 08:00 - Marokko
Bewoners van de wijk Al Massira in Marrakech uiten hun frustratie over de aanplant van nieuwe palmbomen in een groenstrook. Op sociale media vragen ze zich af wat het nut is van meer palmbomen in de stad, gezien de beperkte voordelen voor het milieu en de bewoners.
Veel internetgebruikers hekelen het voortzetten van dit beleid door de lokale autoriteiten, waaronder de gemeenteraad en het district Menara. Ze vinden dat het planten van palmbomen niet voldoet aan de ecologische behoeften van de inwoners en dat de ecologische dimensie onvoldoende is geïntegreerd in het beheer van openbare ruimtes. Critici wijzen erop dat palmbomen in een semi-woestijnklimaat "geen schaduw bieden en de hitte niet verminderen", in tegenstelling tot loofbomen die effectiever zijn in het tegengaan van hoge temperaturen en het verbeteren van de luchtkwaliteit.
Lees ook: Palmbomen in Nador broeinest voor dodelijke kever
De bewoners roepen de gemeenteraad op om deze "oppervlakkige decoratiepolitiek" te beëindigen. Ze pleiten voor een milieubeleid dat rekening houdt met zowel de esthetische als de gezondheidsaspecten van de ’Rode stad’, vooral in het licht van klimaatverandering en stijgende temperaturen.
Lees ook: Nieuwe trend in Marrakech zorgt voor verdeeldheid
Tot op heden hebben de lokale autoriteiten geen uitleg gegeven over hun keuze om palmbomen aan te planten. De inwoners van Marrakech dringen aan op de ontwikkeling van een rationeler en ecologischer milieubeleid, waarbij de gezondheid en levenskwaliteit van burgers centraal staan in de stadsplanning.
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie