Zoeken

Mooi initiatief: grote ftour in kerk in Molenbeek (foto’s)

- België

Geschreven door Laila A.

In een kerk in het Brusselse Molenbeek werd afgelopen vrijdag een grote ftour georganiseerd. Moslims en christenen braken samen het vasten.

Ruim 600 mensen waren aanwezig volgens catho-molenbeekcentre. Op het menu: harira, traditionele Ramadan-gerechten en lekkernijen die de gasten zelf hadden meegebracht. De website stelt dat de « broederlijke maaltijd in vrede en vreugde verliep ».

De ftour moest normaal op een grote plein de in de wijk plaatsvinden maar werd op het laatste moment geannuleerd vanwege het slecht weer. Er werd toen besloten om het naar de grote kerk van Molenbeek te verplaatsen.

Het evenement is meer dan symbolisch in de gemeente waar een grote moslimgemeenschap woont en waarvan meerdere verdachten van de aanslagen in Brussel en Parijs afkomstig zijn.

Lees meer

Koning Mohammed VI voor ftour bij miljardair Aziz Akhannouch

Koning Mohammed VI was woensdag bij minister Aziz Akhannouch van Landbouw in zijn residentie in Casablanca voor de ftour.

Ramadan in Al Hoceima: wat doen na de ftour? (video)

Kort na de ftour vullen de straten in Marokko zich weer en gaan de winkels terug open. Sommigen gaan dan het liefst op een terrasje zitten. Gezinnen kiezen eerder voor parken en...

Raad Marokkaanse Moskeeën Nederland: "Veroorzaak geen overlast tijdens Ramadan"

De Raad van Marokkaanse Moskeeën Nederland heeft aan moslims gevraagd om na de ftour, rekening te houden met de mensen die nabij moskeeën wonen.

Paranoia: kerk ontruimd vanwege aanwezigheid moslims

In het Franse Saint-Etienne werd de St. Charles kathedraal zondag tijdens de mis ontruimd vanwege de aanwezigheid van twee moslims.

Aanslag Brussel: plein hernoemd naar Marokkaanse slachtoffer

Loubna Lafquiri kwam op 22 maart 2016 om bij een aanslag in de Belgische hoofdstad Brussel. De wijk Molenbeek wil als eerbetoon een plein naar haar benoemen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team